KORONA VİRÜS ÖNLEMLERİMİZ (COVID-19)

Sağlık, gıda ve hijyen gibi kritik önemi olan sektörlerin ambalaj tedarikçisi olarak, Kovid-19 salgınına karşı çalışanlarımızın sağlığını güvence altına alırken ürün tedarikinin devamlılığını sağlamak bizim en büyük sorumluluğumuz. Bu doğrultuda salgının ilk gününden bu yana yetkili kurumların ve Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ)’nün talimatlarını yakından takip ediyoruz ve bu kapsamda aldığımız tüm önlemleri eksiksiz bir şekilde uygulamaya devam ediyoruz.

  • Tedbirlerimiz çalışanlarımızın evden çıktığı an itibariyle başlayıp tekrar evlerine döndükleri ana kadar olan tüm süreci kapsıyor.
  • Salgının henüz Türkiye’de görülmediği dönemden önce başlattığımız farkındalık çalışmalarımız ile periyodik olarak çalışanlarımıza Kovid-19 ile ilgili bilgilendirmeler paylaşılıyor ve eğitimler veriliyor.
  • Fabrikaya ulaşan çalışanlarımız ve tüm misafirlerimiz termal kameralar ile ateşleri ölçülerek içeri alınıyor. Sağlık ekibimiz sahada bilgilendirme ve kontrollerine devam ediyor.
  • Sadece zorunlu olan ziyaretleri kabul edebildiğimiz bu süreçte misafirlerimize tesislerimize girişleri öncesinde aldığımız tüm tedbirlerle ilgili bilgi veriliyor.
  • Tüm ortak kullanım alanlarının ve personel servislerinin dezenfeksiyon ve temizliği düzenli olarak sağlanıyor.
  • Çalışanlarımıza hijyen kitleri dağıtılıyor ve tüm alanlarda maske ve siperlik kullanılıyor. Soyunma odalarından, personel servislerine ve çalışma alanlarına kadar tüm ortak kullanım alanlarındada sosyal mesafe korunuyor. Ek olarak ofis ve yemekhanelerde teması en aza indirmek amacıyla yerleştirilen pleksi seperatörler bulunuyor.
  • Üst yönetimimiz mart ayı başından beri düzenli olarak tedbirleri gözden geçirdiği Kriz Yönetimi Toplantıları’na aralıksız olarak devam ediyor.

    En önemli önceliğimiz olan; çalışma arkadaşlarımızın sağlığını ve güvenliğini korumak için alınacak tedbirler ile fabrikalarımızda ürettiğimiz tüm ürünlerin, üretim süreçlerinin ve tedarikinin aksamaması için tüm planlarımız en üst düzeyde dikkatle yürütülüyor.
  • Durum değerlendirmeleri ve alınan tüm kararlar tüm çalışanlarımız, müşterilerimiz ve iş ortaklarımız ile ŞEFFAF ve SÜREKLİ bir şekilde paylaşılıyor.

Korozo olarak, aldığımız tüm bu önlemler sayesinde BRC ve SEDEX denetimlerini başarı ile tamamlamanın gururunu yaşıyoruz ve toplum için üretmeye devam ediyoruz.

Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text