Gelecek Nesiller İçin Üzerimize Düşen Sorumluluğu Alıyoruz

Gülümseyen Gelecek ile Çocuklarımızın Yanındayız

Koroplast markamızla birlikte hayata geçirdiğimiz “Gülümseyen Gelecek” platformumuz aracılığıyla çocuklarımıza daha iyi bir gelecek armağan etmek için çalışıyoruz. Bu çerçevede geliştirdiğimiz projelerle imkanları kısıtlı olan çocuklarımızın kişisel ve sosyal gelişimlerini destekliyoruz.

Proje kapsamında Koruncuk Vakfı’nın (Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı) Bolluca’daki Çocuk Köyü’nde yaşayan çocuk ve annelerinin bir yıllık beslenme, sağlık ve eğitim masrafları karşılandı. Aynı zamanda köyün yenileme, bakım ve çevre düzenlemeleri de gerçekleştirildi.

Ayrıca 21 Mayıs 2015’te, 24 derslikle eğitime başlayan Esenyurt Korozo İlkokulu’nu açtığımız için gurur duyuyoruz. Öğrenci kapasitesi 768 olan okulumuz; bölgemiz, şehrimiz ve Türkiye için parlak gelecek nesiller yetiştirmek için çalışıyor. Çocuklarımızın mümkün olan en iyi koşullarda eğitim alabilmesine yardımcı olmak için okullarımızı desteklemeye devam edeceğiz.

Bunun yanı sıra müşterilerimiz tarafından doldurulan her bir Müşteri Memnuniyet Anketi için UNICEF’e bağışta bulunuyoruz.

2015 yılında kurumsal sosyal sorumluluk projelerimiz kapsamında zaman tasarrufu konusunda 9 bin kadının katkılarıyla  “Kadın Aklı Hep Farklı, Hayatı Kolaylaştıran Fikirler adlı bir kitap hazırladık. Kitabın tüm gelirini KEDV’e (Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı) bağışladık.

Doğanın Gelecek Nesillere Ait Olduğunu Biliyoruz

Sektöründe Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne imza atmış ilk ve tek firma olan Korozo, sahip olduğu sürdürülebilirlik politikası kapsamında, doğanın tüm topluma ve gelecek nesillere ait olduğu bilincini temel almaktadır.

Türkiye’nin ilk çöp torbası olan Koroplast’ın üreticisi olan Korozo, toplumda çevre bilincinin yaygınlaştırılması için doğa ve çevre konularında değerli çalışmalara imza atmakta ve önemli projelere destek vermektedir.

Korozo Çevko Vakfının Kurucu Üyeleri arasında yer almaktadır.

Çevre Bakanlığının ilk resmi sponsoru olan ve çevreye dost teknolojilerle üretim misyonuyla hizmet veren Korozo, yıllardır birçok saygın kamu kurumu ve sivil toplum kuruluşu ile işbirlikleri yapmaktadır. Ambalaj atıklarının yönetimi konusunda ÇEVKO ile işbirliği yapan Korozo, vakfın kurucu üyeleri arasında yer almaktadır.

1998 yılından bu yana ilköğretim kurumlarında çevre temalı yarışmalar ile çocukların çevre bilincinin yükseltilmesi çalışmalarına destek veren Korozo, 2005 yılında Sağlık Bakanlığı işbirliği ile Tıbbi Atık Torbası ve Çevre Bakanlığı işbirliği ile Geri Kazanım torbasını üretmiştir. 2006 yılında “geleceğin fırçaları” temalı Mardin ve ilçelerindeki ilköğretim okullarında çevre konulu resim yarışması organize eden Korozo, 2008 yılında çevre dostu özellikleriyle öne çıkan Jüt çanta üretmiş, aynı yıl Koroplast markası ile Türkiye’nin ilk doğada çözünür çöp torbasına imzasını atmıştır.

Korozo, pazar lideri markası Koroplast ile çeşitli projelere imza atmaktadır.

Korozo, 2001 yılından bu yana bünyesindeki Koroplast markası ile “Çöpler Çöp Torbasına” kampanyası kapsamında çevre bilincini güçlendirmek için çeşitli faaliyetler düzenlemekte; TURMEPA ve belediyelerin projelerine destek olmaktadır.

TURMEPA İşbirliği

KOROZO, 20 yıldır kamuoyunu deniz kirliliği konusunda bilgilendirmeyi hedefleyen TURMEPA’ya kesintisiz olarak destek vermektedir. 2007 yılında TURMEPA ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde Haliç kıyısında düzenlenen ve 2100 öğrencinin katıldığı “Temiz Sular, Temiz Türkiye” projesi Koroplast’ın desteği ile hayata geçirilmiştir.

2012 yılında TURMEPA’nın atık tekneleriyle gerçekleştirdiği ve turistik koylarda 650 bin kg atık toplanan kıyı temizliği çalışmalarında kullanılmak üzere derneğe 50.000 adet çöp torbasını bedelsiz sağlayan Koroplast, derneğin Sualtı Atık Sergi ve Eğitim Atölyeleri’nde gerçekleştirdiği eğitimlere desteğini sürdürmektedir.

Belediye İşbirlikleri

Koroplast, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve ülke genelindeki ilçe belediyelerle işbirlikleri yaparak çeşitli etkinlik ve projelere çöp aparatı ve çöp torbası desteği sağlamaktadır.

2009 yılında “Beyoğlu’nu temiz tutmak elinizde” sloganı ile 35 bin haneye bedelsiz çöp poşeti dağıtımı yapılmıştır. 5 ay süren kampanya duyurusunda ayrıca 1.001 metrelik Türkiye’nin en büyük çöp torbası üretilmiştir. Yine 2009 yılından itibaren İstiklal Caddesi çöp aparatları marka tarafından temin edilmekte, özel üretim çöp torbası ile belediyenin atık toplama ihtiyacı karşılanmaya devam edilmektedir.

Bodrum, Gündoğan Belediyesi sınırlarındaki çöp aparat ve çöp torbaları 2009 yılından bu yana Koroplast tarafından bağışlanmaktadır.

Sarıyer Belediyesi sınırlarında da aynı şekilde sahil boyu çöp aparat desteği verilmiş olup belediyeye iki ayrı tipte özel çöp torbası üretilmektedir.

Adalar Belediyesi, temizlik işlerini 2011 yılından beri Koroplast’ın bedelsiz verdiği çöp torbaları ile gerçekleştirmektedir.

Kadıköy Belediyesi’nin hizmet sınırları içinde yer alan Bostancı’nın sahil boyunca kurulan çöp aparatları, Koroplast tarafından karşılanmaktadır.

Muğla’da kanal temizliğine kendilerini adayan Maria ve Co Jonker’e 2013 yılında çöp torbası bağışında bulunan Koroplast, çiftin İztuzu Plajı ve kaya mezarlarıyla ünlü Dalyan Beldesi’nde onlarca tekne dolusu atık toplamasına destek olmuştur.

2012 yılında Türkiye dahil tüm Akdeniz ülkelerindeki çevre odaklı sivil toplum örgütlerinin desteğiyle, ülke genelindeki deniz kıyılarında eşzamanlı olarak gerçekleşen “Akdeniz’i Temiz Tutalım” (Clean Up The Med) kampanyası Koroplast’ın katkısıyla İstanbul Caddebostan Plajı’nda gerçekleştirilmiştir.

2014 yılında Fatih Belediyesi’nin Yedikule Hayvan Barınağı’ndaki kedi ve köpeklerin bakımı için gereken çöp torbası desteği Koroplast tarafından verilmiştir.

2016 yılında gazeteci Yonca Tokbas önderliğinde gerçekleştirilen, “Kadın ve Çöp” hareketine katkı sağlanmıştır.

;