Korozo Bir Kez Daha İhracatın Yıldızı Seçildi

Türkiye’nin lider esnek ambalaj üreticisi Korozo, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından düzenlenen 2017 İKMİB İhracatın Yıldızları Ödülleri’nde “Plastik Ambalaj İhracatı” kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu.

Yaptığı yatırımlar ve sunduğu ilklerle, Türkiye esnek ambalaj sektörünün gelişimine öncülük eden Korozo, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin (İKMİB) geçen yıl en fazla ihracat yapan sektör şirketlerini ödüllendirmek amacıyla düzenlediği 2017 İKMİB İhracatın Yıldızları Ödülleri’nde “Plastik Ambalaj İhracatı” kategorisinde birinci oldu. 24 kategoride 120 ödülün sahiplerini bulduğu, Raffles İstanbul Zorlu Center’da düzenlenen törende, ödülü Korozo adına Korozo İhracat sayın Semih Şalhon aldı.

Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük ambalaj üreticileri arasında yer alan Korozo’nun kaliteli, güvenilir ve yenilikçi ürünlerini 85 ülkeye ihraç ettiğini söyleyen sayın Semih Şalhon, ödüle ilişkin şunları söyledi: “Bu yıl da İhracatın Yıldızı arasında yer aldığımız için gurur duyuyoruz. Yeni yatırımlarla büyürken hedefimizde, global pazardan daha büyük bir pay alarak sektörümüzün dünyaya açılan yüzü olmak var. Bu çerçevede yıl sonuna kadar büyük kısmını devreye alacağımız Çorlu fabrikamız tamamlandığında Avrupa’nın en büyük entegre ambalaj tesisi olacak ve ihracat pazarımızı daha da büyütecek. 2018 sonuna kadar fabrikamızın büyük kısmı devreye girecek ve tam kapasiteyle çalıştığında fabrikamız Avrupa’nın en büyük entegre ambalaj tesisi olacak."