KOROZO CEFLEX Üyeliği ile Geri Dönüşümlü Çözümler Geliştirmeye Odaklanacak

Türkiye’nin lider esnek ambalaj üreticisi KOROZO, çevreye duyarlı üretime yaptığı yatırımlara ve nihai tüketiciden tedarikçisine kadar yarattığı değer zincirine bir yenisini daha ekleyerek, Avrupa’nın prestijli derneği CEFLEX’e üye oldu. Esnek ambalaj sektörünün öncü şirket, kuruluş ve derneklerinin üye olduğu bir konsorsiyum olan CEFLEX, Avrupa dönüşüm ekonomisinde esnek ambalajın performansını artırmayı ve geri dönüşüme kazandırılacak inovatif çözümler geliştirilmesini hedefliyor.

Esnek ambalajlar, kullanım alanlarının artmasıyla ambalaj sektöründe en fazla büyüyen ambalaj türleri arasında yer alıyor. Halen sınırlı geri dönüşüm çözümlerinin üretildiği bu alanda daha fazla sürdürülebilir çözümler geliştirmek ise büyük önem taşıyor. Bu önemin bilinciyle Avrupa’nın alanında en prestijli oluşumlarından CEFLEX’e üye olan Korozo, esnek ambalajda geri dönüşümü ve yeniden kullanımı artırarak döngüsel ekonomiye katkı sağlamayı hedefliyor.

CEFLEX, esnek ambalaj sektöründe hizmet veren şirket, kuruluş ve derneklerin daha iyi çözümler tasarlayarak ve geliştirerek, Avrupa döngüsel ekonomisinde esnek ambalajın performansını artırmak amacıyla oluşturduğu bir konsorsiyum. Bu önemli konsorsiyum’a üye olan şirketlerin sayısı bir yılda 100’e ulaştı. Avrupa ve Orta Doğu’nun önde gelen ambalaj üreticilerinden Korozo da CEFLEX üyeleri arasına katılarak, geri dönüşüm ve yeniden kullanılabilirlik alanlarında geniş bir yelpazedeki yerel ve küresel paydaşlarla işbirliği ve yakın ilişki içerisinde çalışmalarını sürdürecek. Misyonu ve vizyonu; daha iyi çözümler yaratmak için işbirliği yaparak, geri dönüşüme yönelik değer zinciri yaklaşımını yaygınlaştırmak olan CEFLEX, hem sektörü dünya çapında büyütmeyi hem de pazara çevre dostu, yeni ve yenilikçi çözümler sunmayı hedefliyor.

Daha fazla bilgi için https://ceflex.eu/who-we-are/ adresini ziyaret edebilirsiniz.